1952 yılında Gemlik'in Yeniköy köyünü kuran 16 arkadaştan biri olan dedemiz Adem TOSUN bu tarihten itibaren zeytin üreticiliği yapmaya başlamıştır. 1952 yılında 100 adet zeytin ağacı ile başlayan bu yolculuk şuan 60000 adet zeytin ağacı ile dededen toruna devam etmektedir. Bu zamana kadar üretimini ve toptancılığını yaptığımız zeytin ve zeytinyağlarımızı, çevremizin ve ürünlerimizi tadanların teşvik ve istekleriyle perakende sektöründe "Zeytinci Adem" markasıyla sizlere sunuyoruz.
Zeytin ağaçlarının bakımı, sezonda toplanması, depolanması ve yeme haline getirilip paketlenmesine kadar tüm süreçleri kendimiz yapıyoruz. Ayrıca zeytin toplama işlemine hala geleneksel sistemle devam ediyor, zeytinlerimizi tek tek sepete topluyoruz. Bu sayede zeytinlerimiz çok daha kaliteli ve lezzetli oluyor.
Zeytinliklerimizin bulunduğu Gemlik Yeniköy, coğrafi konum, toprak yapısı ve iklim şartları sebebiyle en kaliteli zeytinlerin yetiştiği bölgeler arasında zirvede yer almaktadır. Pek çok ulusal firma ve marketler özellikle bu bölgenin zeyti ve zeytinyağlarını tercih etmektedir. Bizler de dededen toruna daha çok büyüyerek, daha çok öğrenerek en kaliteli ürünleri üretmek için uğraşıyoruz.
İşimizi seviyoruz, zeytini seviyoruz.